Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łódzkie

Poradnik Klienta

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz niezwykle przystępna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące samotnym z rzędów budownictwa modułowego grane jest teraz do mocnego i dość taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej montuje się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe czy i domki letniskowe. Dzieje się właśnie więc, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie niemal w jakiejkolwiek branży, a biura z kontenerów mają z coraz większego popytu. Jeszcze jedną popularną metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Głowno

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy

Czyli toż dodatkowe, aby stworzyć komfortowy, wygodny i do tego estetyczny budynek mieszkalny ze „zwykłego” kontenera? Oczywiście, że właśnie, zwłaszcza że nowe budownictwo, określa się surowym, zimnym rodzajem i spokojnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów jest nie tylko możliwe, ale te coraz modniejsze. Taki lokal jest nie tylko dużo dostępniejszy w działaniu, w zestawieniu do normalnego budownictwa, ale też określa go wielka energooszczędność. Wygląda zatem na to, że lokale z kontenerów są hitem idealnie wpisującym się w zarządzające trendy.

domy z Kontenerów Głowno

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa lokalu z kontenera?

Do sieci lokali z kontenerów najczęściej użytkowane są kontenery morskie. Stanowią one dokonane z samonośnej stalowej ramy, wykonanej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga przygotowane są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one tematem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Głowno

We mieszkaniach budynków z kontenerów tworzone są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmian odbywa się na ostatniej jedynej wartości gdy w przypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Głowno

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments