Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Jak Inwestować w ropę naftową?

Poradnik Klienta

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej produkowane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale niestety już sobie wyobrazić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach oferowanych za baryłkę, i jakich objętość, nawet w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy raczej nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do każdego portu przez duży tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i wykorzystując do tego przedmiocie stosunkowo niedużych pieniędzy. Jak dlatego istnieje obecne dodatkowe?

Jak zainwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny pomagające ich dostań, np. po kilka beczek na łebka? Pewnie nie! Kto i gdzie aby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, chyba nawet szczególnie drogą, gdy świadczymy o inwestowaniu, byłaby wszelka nieopłacalność tego stylu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w czasach wysokiej koniunktury, czyli stawkach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo dużych, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy sam na własnym podwórku (o ile nie istniejemy w bloku, bowiem w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek suchy i złudny, i w tym kolejnym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a wyłącznie wówczas, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdyby ktoś inny nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Eleganckie i oryginalne życie na ropie naftowej

Łatwym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie wykorzystujemy w bieżącej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i jakich cena jest przeznaczana na bazie bieżących cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Posiadają one swoją właściwość, i istnieje nią zdolność, gdyż przekazać je można na wszystkiej giełdzie i zawsze, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak jednostki funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są praktycznie tym samym, a do ostatniego zawierają więcej cen i wyższe oczekiwania finansowe, więcej nie są więc propozycją dla wszystkich.

Pracowanie na spadkach cen ropy naftowej

Obecna sytuacja na rynkach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z niższa trudna, a przynajmniej dla wszystkich tych, którzy inwestują pieniądze z możliwością na rozwoje. Jak więc żyć w Polsce, będąc także niemalże uwięzionym w zakładzie?

Kontrakty CFD

Nie wynajdziemy ich na polskiej GPW, tylko to żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na dowolnym poziomie wtajemniczenia a przy małych środkach finansowych. W tym przypadku zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy oraz z ostatnich platform korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową oraz nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z grą o duże pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i istnieje obecne najlepsza, największa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej wykorzystywać z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (nazywa to, że chorując na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 zielonych a przy zakładzie na stok o sam procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na części Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments