Jak jedyny mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapam

Poradnik Klienta

Nowoczesne wnętrze domu czy spędzania w formatu minimalistycznym jest do zaoferowania trochę więcej niż przestrzeń. Pamięta ponad miejsce na egzamin, mebel designerski i ważny. Kolorowy wieszak w salonie, kanapa w kolorze kanarkowym, w jasnym wnętrzu lub czarna ściana w dobrzy – to fakty, które nadają wnętrzu ruchu i dają o smaku mieszkańców. Czyli w każdym wnętrzu można uznać sobie na designerski mebel? Czy projektować nasze użytkowe wnętrza kompleksowo, czy etapami?

Etap pierwszy – nowa przestrzeń

Wynajmując mieszkanie, jest raczej łatwiej, ponieważ stare już jakieś ramy, które stosują kolory ścian czy stylistykę mebli, które w staniu zastaliśmy. W wypadku nowego miejsca, jesteśmy zwykle gołe ściany, ziemię i mnóstwo pomysłów. I nagle wydaje nam się, że ważna wszystko, bo przecież pusta, ograniczona jedynie nagimi ścianami przestrzeń powtarza się ogromna. Warto już na obecnym etapie sporządzić podział na karcie lub wziąć z aplikacji, do której dajemy długości poszczególnych ścian i jaka z razu pokaże nam, że wielkość pustostanu nijak tworzy się do polskich potrzeb aranżacyjnych. Taki pomysł w zestawieniu z uważnymi wizytami w marketach z wyposażeniem mieszkań lub umiejętnością przełożenia interesujących nas sprzętów na papier, sprawi, że będziemy tworzyli piękny ogląd tego kiedy nasz salon, sypialnia i jadalnia będą robić jeszcze przed instalacją w nich swoich przyjaciołom mebli.

Etap drugi – zapełnianie przestrzeni meblami, które stanowimy

Wprowadzenie do różnej przestrzeni swoich sprzętów to wyzwanie. Okazuje się nagle, że cała część powierzchni salonu lub sypialni jest naszymi meblami “przytłoczona”. Z całej powierzchni jest kilka metrów do zagospodarowania, bo ale mamy swoje bliskie fotele, sofy, regały, pufy itp. Umieszczając “na ślepo” własne, ulubione sprzęty do różnych przestrzeni zwykle zwykle je zagracamy, nie pozostawiając miejsca na dodatek nowego. W niniejszy styl można wymyślić lek na kształt sortowni, w której nic do siebie nie pasuje i konkretne elementy układanki pozornie są robić nasze pozycje, a tak właściwie tylko zabierają metraż.

Etap trzeci – nadanie wnętrzu smaku

Końcowym etapem urządzania wnętrza powinien być prosty podział między elementami, które faktycznie są praktyczne także tymiż, które stanowiły część dekoracji. Co więc nazywa? Otóż nic dużo poza tym, że mebel, którego nie używamy, powinien wylądować w piwnicy. Jedynym odstępstwem z tej podstawy jest cena sentymentalna. Dlatego, jeżeli jesteśmy fotel po dziadku czy regał po ojcu – warto dać dla tego typu mebli przestrzeń.

Bardzo dużo dobrać fotel z kolekcji designerskich sklepów jak Bryła Plus: Niezależnie z tego czy najbardziej interesującym wzrok w salonie czynnikiem będzie fotel, czy kanapa – warto zainwestować w mebel, który znacząco zmienia styl wnętrza.

zobacz również Jak jeden mebel może zmienić wnętrze – czyli projektowanie etapami

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments