Kapusta kiszona król sklep Połczyn Zdrój

Zachodniopomorskie

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty są powszechnie znane. Stanowi wówczas zarówno popularny składnik wielu tradycyjnych, polskich potraw. Wśród przydatnych w składach kiszonek różnego pochodzenia prawdziwą perełką jest kapusta kiszona pochodząca z Naturalnego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król. Tradycyjny i własny metoda produkcji sprawiają, iż jest wówczas tak dobry produkt, o dobrych walorach smakowych i prozdrowotnych.

Kapusta kiszona król sklep Białogard

Wysoka ilość witaminy C

Kapusta kiszona jest wyjątkowym składnikiem stosowanym w lokalnej kuchni, który zawsze spożywa się jesienią oraz zimą. Dlaczego? Kiszonki zawierają cenne probiotyki, które zasiedlając naszą florę bakteryjną tworzą naturalną ochronę przed sezonowymi infekcjami oraz budują odporność przeciwko wirusom. Ukiszona (nie kwaszona!) kapusta jest prawdziwą skarbnicą dobrze przyswajalnej witaminy C, a i rutyny, jakie są znanymi składnikami aptecznych tabletek na moc. Zamiast więc sięgać po medykamenty, lepiej jest spożywać kapustę kiszoną, jaka jest w smaku lekka i lekkostrawna. Najlepiej przy tym określać kapustę ze doświadczonych źródeł, takich jak tylko Ekologiczne Gospodarstwo Rodzinne Danuty i Piotra Król, znajdujące się w Kinowie, nieopodal Kołobrzegu. Kapusta „Król” jest kiszona tradycyjnie w dębowych beczkach, a wykorzystane do jej produkcji główki pochodzą z naszej, ekologicznej plantacji rodziny.

kup traz
 

Kapusta kiszona król sklep Białogard

Ekologiczna produkcja dla polskiego zdrowia

W porządkach, jak przy uprawie warzyw i roślin najczęściej używa się środków chemicznych, jakie zamierzają chronić rośliny przed robactwem i przyspieszyć ich rozwój, często mamy wątpliwości, czyli nie uwolni się to na polskim zdrowiu. Nie zawiera się też co mamić – smak takich warzyw pozostawia dużo do wymagania. Danuta i Piotr Król już dużo lat temu postawili na ekologiczną uprawę, co sprawiało wówczas zdziwienie, w efekcie brała się wówczas szybkość powstania produktu, nie jego formę. Dzisiaj, z pomocą synów, mogą pochwalić się wielkimi sukcesami na ostatnim tle. A ich kiszona kapusta, która staje w dębowych beczkach, na słynnej kołobrzeskiej solance, jest drinku z flagowych produktów, które zajmują podniebienie smakoszy w wszystkiej już Polsce. Piękna także z pełnym bogactwem zdrowotnych właściwości.

Kapusta kiszona król sklep Białogard

Smak jak za minionych lat

Kiszenie kapusty dawno obecnemu stanowiło potrzebną czynnością, wykonywaną tradycyjnie w polach. Zimą nie było bowiem dojazdu do nowych produktów oraz warzyw, powinien było to dać sobie i rodzinie odpowiednią ilość witamin. Dziś oczywiście nikt nie jest na ostatnie czasu, tymże daleko że półki sklepowe uginają się od pozostałego sposobie gotowych produktów. Trudno jednak spodziewać się, że smak takiej kapusty będzie pasował temu, co mamy z dzieciństwa. Często też zamiast z kiszoną, można napotkać się z kapustą kwaszoną – nie mającą nic wspólnego ze dużym, naturalnym produktem. W przypadku kiszonej kapusty płynącej z gospodarstwa „Król”, potrafimy być podstawowi że styl i chrupkość są dokładnie takie, jak były. Tradycyjne formy jej dokonania oraz jakość materiałów działają na to, iż istnieje po prostu bogata i jędrna. O klasy materiałów Ekologicznego Gospodarstwa Rodzinnego Danuty i Piotra Król świadczy fakt, iż w 2011 roku zostało członkkem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorze Zachodnie. Nowe produkty, z jakich słynie ekologiczne gospodarstwo to m.in. ogórki kiszone oraz soki z kiszonych warzyw.

Kapusta kiszona król sklep Białogard

Idealna do surówki i problemu

Do jakich potraw kapusta kiszona „Król” będzie świetna? Sprawdzi się zarówno jedzona na surowo, kiedy oraz po ugotowaniu czy upieczeniu. Surówka do obiadu zbudowana z tej kapusty będzie dobrze kwaśna i jedząca, można ją jeść też bez żadnych dodatków! Uwielbiany przez Polaków problem będzie z zmiany wspaniale wyważony w zapachu a dalej bardziej drogi. Kapusta kiszona to ponad ważny punkt farszu do pierogów z kapustą i grzybami oraz pieczonych mięs. Pysznie lubi też choćby zapiekana z żeberkami lub białą kiełbasą. Projektów istnieje dużo, wszystko zależy od swej wyobraźni i upodobań kulinarnych. Wykorzystując kiszoną kapustę, wynikającą ze doświadczonego źródła przede każdym jesteśmy gwarancja, że dostarczamy sobie także bliskim najbliższym, to co najciekawsze. Bez zbędnych polepszaczy i sztucznych składników. Tylko kapusta i solanka kołobrzeska – pyszne, funkcjonalne oraz praktyczne.
Kapusta kiszona król sklep Białogard

Zobacz również Kapusta Kiszona – Król

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments