poczta kurier

Poczta kurier Bielsko-Biała zamów online

Śląskie

Z powodu wysokiego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi kuszą nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Chorzów może być dziecinnie proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Chorzów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas i swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Chorzów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na przekazaniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj moment dowiezienia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek w ciągu miesiąca warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić ilość papierów. Ponadto mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu takiej ilości paczek na pewno zauważymy również korzyści z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedyprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych okazuje się niższa niż płatność za każdą z przesyłek osobno. W związku z tym gdy musimy przesyłać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli pakunek który chcemy wysłać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od wysłania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na gabaryty paczki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania palety.

Należy pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej wagi paczki. Dobierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania paczki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa własne wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Chociaż Poczta kurier Chorzów stara się by wszystkie przesyłki były traktowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się obracać lub zostać zgnieciona przez pozostałe przesyłki.

Następną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Chorzów odbierając przesyłkę potrzebuje również ten dokument dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już czeka. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Chorzów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę