Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Węgorzyno

Poradnik Klienta

Aukcję elektroniczna w toku pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza rzecz tego, jak trudno jest urządzić sprawny przebieg realizacji zamówień w toku pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Mirosławiec

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do nowości w bliskim naturalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na zbycie. Przed zarazą po wyjścia chodziliśmy głównie do apteki, i po artykuły spożywcze do najbliższego sklepu. W toku pandemii często rezygnowaliśmy z ostatnich prac, na pracę zakupów przez Internet. Dbałość o zabezpieczenie indywidualne plus najbliższych, limity osób w wskazanych miejscach oraz zamknięcie wielu sklepów, galerii i pawilonów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po grupy stanowił obecne wynik pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne biznesy są zamknięte i liczniejszej kwoty czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie czynności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zawierało więcej czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Mirosławiec

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza rzecz tego, jak trudno jest urządzić sprawny przebieg realizacji zamówień w toku pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu oraz pokażemy, jak firma sobie spośród nimi poradziła. Sprzedaż internetowa Mirosławiec

zobacz również Społem wiadomości

W teraźniejszym etapie każdy sklep walczy o to, aby utrzymać się na zbycie oraz zachować miejsca pracy. W korporacji Mirjan24 to stanowiska pracy dla ponad 400 pracowników. Marka w domowych zadaniach wiąże się na pracy mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla użytkowników z całej Europy.

W sprawy pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw towarów do odbiorców oraz terminowa realizacja zleceń dla użytkowników indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na mierze Polsko-Niemieckiej oraz informacje z producentów mebli, że potrafią wystąpić opóźnienia w sztuce. Sprzedaż internetowa Mirosławiec

W tej wyjątkowej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc rzeczy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo każdych ludzi.

Jak poradzić sobie z sytuacją „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, miała znaczenie pierwszy raz a dla wszystkiego istniała wtedy nowoczesna sytuacja, to instytucja Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbycie obecna istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temu również z drugiej chwili, zapoznaje się e-commerce, które wciąż się zmienia. Jednakże w sezonie dużych ograniczeń, kluczową kwestią wykazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, bowiem ich flota liczy ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym udogodnieniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są umieszczone w kilku krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie stanowiły w 100% zależne od dostaw z Nasz.

Wyzwaniem istniała natomiast reorganizacja miejsc pracy i wprowadzenia systemu zmianowego w sukcesie pracowników produkcji oraz magazynów. Podział zatrudnionych na linie i wprowadzenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Chociaż w sukcesie dużej liczby stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Mirosławiec

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments