Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 24

Poradnik Klienta

W jednej wrocławskiej kamienicy, zupełnie nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 16

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku pogodzić się i snuć kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tym się nie na tworzyć.

Serial informuje o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, a jedynym jego zajeciem jest postrzeganie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat działa w służbie zdrowia, gdzie zdaza się jej otrzymywać dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle dochodzi do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na tym jedynym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch ma określone zatrudnię. Gra na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która występowała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje męża i dotyka go w gronie innych sąsiadów. Pomimo to, Marian kocha kobietę i mama się wciąż dorównać jej wymaganiom i spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi istnieje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, jaki nie ma lekko. Mimo, że potrafi brać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i poleca mu podnosić się na jego piętro. Boczek tak nagle nie odpuszcza i wciąż podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie daje się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie też z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina wszą nową klatkę w tej strony, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w zakładzie Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz kolejny okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z perspektywą na dodatkowe piwo, ponieważ tak kiedy jego autor uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie kobiety nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, iż nie lubi innej lube syna.

Części są słoneczne i całe fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby objawieniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi pragną zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z znajomymi, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka oraz wada pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do podjęcia się pracy.

Ferdek jednak uważa, iż w współczesnym terenie nie ma rzeczy dla wszystkich z jego wykształceniem i myśli rozkręcić własny biznes.

Na uszkodzenie zainteresowania z uczciwością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka wpadli na pomysł założenia seks telefonu. Przeciwnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można żeby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak również tenże pomysł nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan również się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po ciężkim i ciężkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w zakładzie Kiepskich planowany jest sylwester.

Goszczą na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, jaki istnieję w stosunku małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, iż jest z starym ale dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zacięciem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w zakresach.

Samym z drogich kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, siedzący na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i uważanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który wykonywa co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, kiedy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na startu serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, a z postępem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy kontynuować na Polsacie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments