Zarejestrowane karty SIM sprzedam

Zarejestrowane karty SIM sprzedam

Aktulności Artykuł Miesiąca

Wielu zastanawia się nad tym, czy sprzedawanie zarejestrowanych kart SIM jest legalne. Proceder ten jak i te z nim powiązane będą zapewne istnieć jeszcze przez jakiś czas. Wiele znaczy też i to, że ludzie w jakiś sposób omijający rejestrację, czyli kupujący karty już zarejestrowane to ludzie, którzy w pewnym stopniu nie chcą być śledzeni. Jednym słowem obowiązek rejestracji daje ludziom powiązanym z organami ścigania możliwość przyglądania się kontaktom wielu ludzi. Tego typu inwigilowanie lub tylko sama ta ewentualność wielu osobom się nie podoba i dlatego w jakiś sposób zgodny z obecnie panującym prawem omijają obowiązek rejestracji i chroniąc własną prywatność, która jest dal nich bardzo istotną i to z wielu przyczyn.

Cała masa danych.

Sprzedawane zarejestrowane karty SIM tylko bardziej komplikują całą sytuację. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie kupują te karty SIM, a potem wysyłają wiadomości tekstowe i rozmawiają. Tak generują olbrzymią ilość danych, przez które nie łatwo przebrnąć technikowi, który szuka konkretnej osoby, bo na taką osobę może być zarejestrowanych dziesięć lub więcej numerów, czyli nie wiadomo kogo się szuka, bo w tych numerach jest zapewne numer potencjalnego przestępcy. Taki poziom skomplikowania rzecz jasna niczego nie ułatwia, bo technik szukający konkretnych połączeń może ich szukać tygodniami lub nawet miesiącami, bo za często bywa tak, że osoba która używa danego numeru nie jest jego właścicielem, a zarejestrowaną kartę SIM można pokątnie sprzedać za pomocą ogłoszenia na portalu społecznościowym lub za drobną opłatą można też zarejestrować czyjś numer. Problemy tego rodzaju tylko udowadniają to, że cała ludność kraju generuje znaczną liczbę danych, a nie szczelny system rejestracji tylko komplikuje sytuację i to na dość wielu poziomach. Może i za jakiś czas te problemy znikną, ale ten obowiązek rejestracji w formie obecnej i możliwość sprzedawania zarejestrowanych kart SIM to bardzo wielki minus całej sytuacji.

Dlaczego rejestracja musi być lepszą?

Opcja taka jak sprzedaż zarejestrowanej karty SIM nie powinna się udawać, a zarejestrowanie karty wiadomością tekstową powinno się udawać tylko wtedy gdy dana osoba rejestruje swoją nową kartę i co najważniejsze ta sztuczka powinna się udać tylko raz z konkretnego numeru. Tak rzecz jasna nie jest i dlatego system rejestracji jest dziurawy, a takowy mógłby równie dobrze nie istnieć. Mowa tu dokładnie o tym, że taki nie dopracowany system komplikuje zbyt wiele i nie wiadomo kiedy ten obowiązek rejestracji zostanie udoskonalonym, bo równie dobrze mógłby on nie istnieć. Tego typu głosy czasami słyszy się jeśli chodzi o ekspertów amatorów i dla wielu z nas te opinie nie są przesadzonymi, bo obowiązek rejestracji wygląda słabo, choćby ze względu na to, że aktywny numer może być zarejestrowanym na osobę nie żyjącą i w tym tkwi problem, bo jeśli za pomocą takiej karty SIM ktoś popełnił wykroczenie, to znalezienie takiej osoby nie będzie łatwe. Całą tę rejestrację rzecz jasna da się usprawnić, choć to nie będzie proste.

Możliwość zarejestrowania karty SIM za pomocą innej.

Za pomocą jednej zarejestrowanej karty SIM da się zarejestrować dziesięć kolejnych, a z tych dziesięciu sto, a z tych stu tysiąc. Wielu już tę możliwość uzna za nieciekawą, bo pierwsza karta mogła być tą zarejestrowaną na osobę nie żyjącą lub na tę która nigdy nie istniała. Jednym słowem te procedury związane z koniecznością rejestracji są nie kompletnymi i takimi pozostają już od kilku lat, a zarejestrowaną kartę SIM da się sprzedać lub kupić i to szybko. Wielu ekspertów doskonale wie o tym, że ten system nie działa i nie pomaga w dość wielu przypadkach w łapaniu potencjalnych terrorystów, ale to już nie pierwszy system który w praktyce nie zadziałał. Taka rejestracja działa natomiast w przypadku telefonów firmowych na abonament, bo tymi telefonami posługują się ludzie biznesu i co równie istotne system ten jest niezależny od tego związanego z telefonami na kartę i w teorii pozwala już od lat na inwigilowanie właścicieli większych i mniejszych przedsiębiorstw.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments